Balinalar Ethereum Sattı! Bu Coinden Aldılar!

İran’ın İsraile saldırı başlatmasıyla yaşanan gerilim kripto piyasasına da yansıdı. Bitcoin ve Ethereum ve diğer kripto para birimlerinde sert düşüşler yaşandı. Bitcoin 62000 dolar seviyesine gerilerken Ethereum 2870 dolar seviyelerine geriledi. 

Yaşanan düşüşün ardından Santiment iki altcoin için ilgi artışı görüldüğünü belirtti. Santiment Ethereum ve BEAM için piyasadaki düşüşe rağmen ilginin arttığını belirtti. Santiment, Hong Kong’taki ETH ETF’leri, ETH’ye yönelik short pozisyonlarının hızlı bir şekilde yükselmesine rağmen 2 numaralı piyasa değerine sahip Ethereum’a daha fazla ilgi oldu. Ethereum dışında ayrıca BEAM’e olan ilgi de yükseliyor dedi. 

Piyasada Ethereum ilgisi artarken bir balina zararına satış yaptı!

Altcoin lideri Ethereum (ETH), ortadoğudaki gerilimin artması nedeni ile sert düşüş yaşadı. 2870 dolar civarına düşen Ethereum yatırımcılarına zor saatler yaşattı. Bu düşüşün ardından bir balina ise fiyatın toparlanmasını bekleyip satış yaptı. Look On-Chain paylaşımında bu duruma değindi. 

Look On-Chain Bu balina, 2 saat önce borcunu ödemek için binance üzerinden porföyündeki 10.701 adet Ehereum’un (33 milyon dolar değerinde) tamamını zararına (4 milyon dolar kayıp ile) satış yaptı. Bu balina Compound’a Ethereum yatırıp USDT borç alıp sonra da bu USDT’ler ile ETH LONG pozisyonu açmıştı. Balinanın tekrar Ethereum alıp almayacağı merak konusu. 

Ortadoğudaki kriz kripto piyasasını nasıl etkiledi?

Kripto piyasası yukarı yönlü seyrederken İran’ın 13 Nisan 2024 tarihinde İsraile saldırısı ile piyasa aşşağı yönlü ufak bir hareket yapmıştı. Bu hareketten tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) çıkan BTC’de nasibini aldı. BTC 71 bin dolarlık en yüksek seviyesinden sonra 66 bin dolar bandında sabit şekilde hareket ediyordu. İran’in İsrail’e saldırı başlattığı haberlerinin ardından hızlı bir şekilde 62 bin dolara geriledi.  

Ethereum(ETH) içinde durum farklı değil. Ethereum 3200 dolar seviyelerinde seyrederken saldırı haberleri sonrası hızlıca 2870 dolar civarına düşüş yaşadı. ETH ve BTC gibi diğer tüm coinler bu gerilimden nasibini aldı. 

Piyasanın şu anki durumu

Ortadoğuda gerilimin artması ile piyasada sert bir düşüş yaşandı. Bu durumda, bazı yatırımcılar satış bazı yatırımcılar ise alım yaptı. 62 bin dolara kadar gerileyen Bitcoin (BTC) şu an 63-64 bin dolar seviyelerinde seyrediyor. Aynı şekilde Ethereum’da 2870 dolar seviyelerine kadar ki düşüşünün ardından şu an 3000-3100 dolar bandında. 

Piyasanın nasıl bir şekil alacağı, fiyatların eski seviyelerine çıkıp çıkmayacağı ise merak konusu. Birçok yatırımcı ve analist yaşanan yeni gelişmeleri büyük bir ilgi ile takip ediyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir