HSBC, Havaalanlarına Neden Bu Kadar Çok Reklam Veriyor?

Havaalanları, şirketler için devasa reklam alanları diyebiliriz. Ancak HSBC gibi şirketler, sanki daha fazla reklam veriyor değil mi?

Adım başı adını gördüğümüz bankanın, bu stratejiyi izlemesinin mantıklı bir sebebi var.

HSBC, havaalanlarını reklam için büyük bir fırsat olarak görüyor.

Havaalanlarında reklam vermek, bankaya milyarlarca yolcuya ulaşma imkânı sunuyor. HSBC, toplam varlıklar açısından Avrupa’nın en büyük bankası ve 60’tan fazla ülkede 39 milyon müşteriye hizmet vermekte.

Havaalanlarının büyümesiyle birlikte yolcu sayılarının artması, HSBC’nin havaalanlarında reklam vermesinin bir diğer önemli sebebi.

HSBC’nin baş pazarlama sorumlusu Leanne Cutts, The Drum’a verdiği röportajda HSBC’nin neden havaalanlarına bu kadar yoğunlaştığını şöyle açıkladı:

“Biz küresel bir bankayız, büyümenin olduğu ve müşterilerin bağlantı kurduğu yerde olmak istiyoruz. Havaalanı bunun harika bir ifade şekli ve müşteri sayısı bakımından gerçekten büyüyen alanlardan biri.”

HSBC, reklamlarını yaklaşık 17 havaalanına genişletmekte.

Yolcular, uçağa binmeden önce birkaç saat boyunca havaalanında vakit geçirirler. Bu süre zarfında göz hizasındaki ekranlar ve gösterilen mesajlar dikkat çekmekte. Airport-Technology’nin bir çalışması da dediklerimizi destekler nitelikte.

Çalışmaya göre iş seyahatinde olan yolcuların %92’si, havaalanı reklamlarına cevap veriyor çünkü bu alanda reklam veren şirketler güvenilir ve önemli olarak görülüyor.

Kaynaklar: Simple Flying, Airport Industry Review

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir